Close
samuel-regan-asante-QyVSePf1ZZ8-unsplash

Co należy wiedzieć o uzyskaniu nowego zaświadczenia o zarejestrowaniu pobytu obywatela Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Wniosek o wydanie nowego zaświadczenia o zarejestrowanie pobytu składa obywatel Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który 31.12.2020 r. posiadał zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu obywatela Unii Europejskiej.

 Wniosek o wydanie nowego zaświadczenia o zarejestrowanie pobytu składa się osobiście, od dnia 01.01.2021 r., nie później niż 31.12.2021. Zostaną od ciebie pobrane odciski linii papilarnych.

 Wraz z wnioskiem należy złożyć:

  • 2 fotografie nieuszkodzone, kolorowe, o dobrej ostrości, mające wymiary 35mm x 45mm, wykonane nie wcześniej niż w ciągu 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku, przedstawiających twarz od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, przedstawiających wyraźnie oczy, a zwłaszcza źrenice, linię oczu, która powinna być równoległa do górnej krawędzi fotografii, na jednolitym jasnym tle, w pozycji frontalnej, patrzącego na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami, a także odwzorowujących naturalny kolor skóry;
  • kopię każdej zapisanej strony ważnego dokumentu podróży,
  • kopię zaświadczenia o zarejestrowaniu pobytu obywatela Unii Europejskiej;
  • dokumenty potwierdzające zachowanie prawa pobytu.

Składając wniosek należy okazać urzędnikowi oryginał dokumentu podróży i zaświadczenia o zarejestrowaniu pobytu obywatela Unii Europejskiej.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email