Close
DSCN3863

Przed podróżą za granicę w czasie pandemii – gdzie znajdziemy przydatne informacje

Na pewno zastanawiacie się Państwo, gdzie w czasie epidemii Covid-19 należy szukać informacji o zasadach jakie obowiązują w danym kraju, na ile restrykcyjne są obowiązki i czy w związku z tym warto planować wakacje poza Polską. 

Okazuje się, że Europejskie Centrum Konsumenckie przygotowało przewodnik pomocnych stron i aplikacji, które warto poznać planując wakacje w UE. 

 • Re – open EU
  KE przygotowała platformę internetową dedykowaną podróżom po Europie w czasie koronawirusa. Znajdziemy w niej podstawowe informacje dotyczące restrykcji w kraju, w którym planujesz urlop. https://reopen.europa.eu/pl/?fbclid=IwAR0omGTgRf1bjEXPOaMDOZ6Q7AlO4l41EKIJJ102XAf423oVgr-6rggWjyU
 • Czy mogę lecieć?
  Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych uzyskamy informację czy można udać się w podróż do danego kraju. https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
 • Podróż lotnicza
  O zasadach bezpieczeństwa panujących na lotniskach i w samolocie znajdziemy pod adresem: https://ulc.gov.pl/pl/aktualnosci/5066-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-podrozy-samolotem
 • Prawa konsumenta pod ręką z ECC-Net Travel App
  W aplikacji ECC-Net Travel znajdziemy  prawa konsumenta, jakie przysługują w różnych sytuacjach wakacyjnych np. wypożyczanie samochodu, czy wynajem noclegu itp. Aplikacja jest bezpłatna, działa offline, dodatkowo podpowie przydatne zwroty w różnych językach UE.
  https://konsument.gov.pl/ecc-aplikacja/
 • Kalkulator praw pasażera
  Jeśli lot został opóźniony lub odwołany z powodów niezwiązanych z epidemią możemy być uprawnieni do odszkodowania!. Kalkulator sprawdzi jego wysokość, pomoże obliczyć wysokość odszkodowania, o które można się ubiegać, gdy nie dolecieliśmy na czas, a także podpowie, na co można liczyć, gdy linia lotnicza zagubi lub uszkodzi bagaż.
  https://konsument.gov.pl/kalkulator-praw-pasazerow-linii-lotniczych/
 • Wzory reklamacji
  Zagubiony bagaż? Wypożyczalnia samochodów niesłusznie obciążyła kartę? Pokój hotelowy nie był zgodny z ofertą? Wakacyjne niedogodności można reklamować. Wzory reklamacji znajdziesz na stronie ECK.
  https://konsument.gov.pl/wzory-reklamacji/

Kontakt do ECK

Na stronie https://konsument.gov.pl/skarga-do-eck/ znajdziemy kontakt w sprawie odrzuconej reklamacji, bądź zignorowanej przez przedsiębiorcę z innego kraju UE, Norwegii, Islandii lub Wielkiej Brytanii.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email